Balička travního semene

O firmě:

Nomatech vyrábí a prodává balící a plnící stroje.

Konstrukce:

Jednoúčelový stroj je součástí automatické linky na balení travního semene. Původní linka balí travní semeno do pytlů po 1 kg, přičemž stihne zabalit jeden pytel za sekundu. Následuje naše část linky, která pytle balí do papírových krabic.

1. Dopravník pro kartónové krabice

Pásový dopravník s šířkou pásu 500 mm. Základní rám z hliníkových profilů.  Součástí dopravníku 2 ks mechanická zarážka pro pevnou pozici kartónové krabice v poloze pro skládání sáčků. U každé zarážky 2 ks optické čidlo s odrazkou pro přítomnost krabice v poloze a pro průjezd krabice za zarážkou. Zarážky ovládané pneumaticky. Pohon dopravníku převodovka s motorem Bonfiglioli. Průměr válečků 69 mm. Součástí dopravníku 1 ks vibrační motor v místě skládání balíčků. Součástí dopravníku stavitelné boční dorazy.

2.Manipulátor

Ocelový rám lakovaný. Posuv v ose Y, Z pomocí servopohonu s převodovkou. Otáčení savek o 180 st. pomocí pneumatického válce. Společná vývěva pro 12 ks savek. Referenční čidlo pro servo osy. Pojezd o ose Y 900 mm. Zdvih v ose Z 750 mm. Takt uložení 6 sec.

3.Krokovací dopravník

Ocelový svařovaný rám. Na dopravníku 2 ks servopohonů. Po dopravníky jezdí 2 x 6 ks přihrádek. 6 + 6 přihrádek se pohybují synchronně nezávisle na sobě. Unášení přihrádek pomocí ozubeného řemene. Vedení řemenů v murtfeld plastu.